Stopy procentowe bez zmian
- Utworzono: środa, 10, kwiecień 2013 13:13
Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia co do stóp procentowych. Otóż Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła ich poziomu, a zatem główna stopa pozostała na poziomie 3,25 proc., depozytowa dalej wynosi 1,75 proc., lombardowa 4,75 proc., a redyskontowa 3,5 proc. Na parach walutowych EUR/PLN i USD/PLN informacja zdaje się wywoływać pewien ruch - raczej niewielki, ale być może istotny, ponieważ wygląda na to, że podejmowane są próby przebicia minimów (w okolicach, odpowiednio 4,1110 i 3,1390).
A co działo się na świecie, jeśli chodzi o odczyty makroekonomiczne? Dużym zaskoczeniem okazał się bilans handlu zagranicznego Chin. Spodziewano się sumy 15,4 mld dolarów, a w rzeczywistości odczytano kwotę ujemną, tj. -0,884 mld dolarów. Eksport wzrósł o 10 proc. (niemal dokładnie wpisując się w prognozę), a import o 14,1 proc. (tu akurat spodziewano się, że będzie to jedynie 5,2 proc.). Widać więc, że import, a co za tym idzie także bilans, rozminęły się mocno z prognozami analityków.
W Hiszpanii produkcja przemysłowa w lutym, jak się okazuje, spadła o 6,5 proc. r/r, w styczniu notowano zaś spadek o 5 proc. r/r. Pokazuje to, że kraj niestety nadal mocno tkwi w kryzysie. We Włoszech podano odczyt w relacji miesięcznej - lutowa dynamika produkcji to w stosunku do stycznia -0,8 proc. Jednocześnie jednak skorygowano sam odczyt styczniowy - z +0,8 proc. m/m na +1 proc. m/m. We Francji odnotowano przy tym samym wskaźniku +0,7 proc. m/m w lutym (w styczniu natomiast -0,8 proc., co jest wynikiem korekty z -1,2 proc. m/m).
W USA dynamika tygodniowa liczby wniosków o kredyt hipoteczny wyniosła 4,5 proc. Poprzednio była ujemna (-4 proc.). Dziś poznamy jeszcze tygodniową zmianę zapasów paliw oraz protokół z posiedzenia FOMC i budżet USA za marzec (te dwa ostatnie materiały opublikowane będą o 20:00 naszego czasu).
B. Garga
Menu
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5738 gości