Dawny Bumar za trzy lata na GPW?
- Utworzono: środa, 10, lipiec 2013 08:32
Jest możliwe, że za trzy lata na parkiecie warszawskiej GPW pojawią się akcje Polskiego Holdingu Obronnego, który skupia ponad 40 firm zatrudniających razem około 10 tysięcy pracowników. O tym, że taka właśnie jest perspektywa czasowa upublicznienia PHO, poinformował wczoraj dziennikarzy Marcin Idzik, wiceprezes przedsiębiorstwa ds. sprzedaży i marketingu.
PHO jest prawdopodobnie najbardziej znany ze względu na Bumar sp. z o.o. - spółkę, która przewodzi holdingowi. De facto zresztą PHO jest po prostu kontynuacją Grupy Bumar. Oficjalnie o zmianie nazwy zarząd Grupy poinformował podczas konferencji prasowej, która odbyła się 21 maja tego roku. Celem PHO jest konsolidacja przemysłu obronnego w kraju.
Znane produkty Bumaru (PHO) to czołg PT-21, przeciwlotniczy zestaw rakietowy GROM czy karabinek wz. 96 Beryl. Holding dzieli się na trzy segmenty, zwane w tym wypadku "dywizjami". Są to więc dywizje Elektronika, Amunicja i Ląd. Poza nimi funkcjonuje kilka innych przedsiębiorstw, np. słynna Fabryka Broni "Łucznik" z Radomia, istniejąca już od lat 20-tych minionego stulecia.
Oferta PHO obejmuje produkty dla wojska (pojazdy bojowe, amunicję, wyposażenie i uzbrojenie morskie, systemy dowodzenia i obrony przeciwlotniczej etc.) oraz policji (pistolety i karabinki, noktowizory, radary). Część oferty jest skierowana także do sektora cywilnego, są to m.in. rozmaite maszyny budowlane.
W tym roku PHO chce wypracować dodatni wynik finansowy, a w dalszym ciągu tak dywersyfikować źródła przychodów, by za sześć lat jedną szóstą generowały źródła zagranicznego (w sumie firma liczy na 6 mld zł przychodów).
J. Sobal
Menu
ANALIZY TECHNICZNE

Grupa Kęty S.A. - ...
Trend na wykresie Grupy Kęty jest wzrostowy. ...

Kredyt Inkaso S.A. - ...
Pod koniec roku 2017, a w każdym razie w ...

Torpol S.A. - analiza ...
Na przełomie sierpnia i września wykres Torpolu ...
Odwiedza nas
Odwiedza nas 2724 gości