Dynamika produkcji (2)
- Utworzono: piątek, 08, marzec 2013 06:55
Piątkowe kalendarium rozpoczęły doniesienia z Japonii. Mianowicie tuż przed pierwszą w nocy opublikowany został końcowy odczyt na temat Produktu Krajowego Brutto w tym kraju (za IV kwartał roku 2012). Odczyt po uwzględnieniu czynników sezonowych to +0,5 proc. r/r. Podano także bilans płatniczy Kraju Kwitnącej Wiśni: saldo rachunku bieżącego n.s.a. wyniosło -364,8 mld.
O 9:00 poznamy dynamikę PKB na Węgrzech. Wczoraj okazało się, że produkcja przemysłowa w tym kraju wzrosła w styczniu o 2,9 proc. m/m, a zarazem spadła o 1,4 proc. r/r. Były to wyniki lepsze od prognoz, lepsze także od danych grudniowych (wówczas zanotowano spadek o 7,6 proc. r/r bez uwzględnienia czynników sezonowych - oraz o 3,4 proc. r/r przy uwzględnieniu dni roboczych).
Wraz z odczytem dynamiki węgierskiego PKB pojawi się informacja na temat produkcji przemysłowej w ogarniętej kryzysem Hiszpanii. Dane będą dotyczyć stycznia - przy czym w grudniu notowano spadek w relacji rocznej o 6,9 proc. W tym samym czasie danymi na ten sam temat podzielą się Turcy (u których w grudniu notowano wynik -3,8 proc. r/r). W Czechach podana zostanie natomiast stopa bezrobocia (liczona według metodologii Ministerstwo Pracy i Spraw Socjalnych Czech, ostatnio wynosiła 8 proc.).
Pół godziny po tych wszystkich doniesieniach poznamy styczniową produkcję przemysłową w Szwecji, w południe natomiast analogiczny odczyt z Niemiec, który prawie na pewno zainteresuje rynki (zwłaszcza w kontekście wczorajszych pesymistycznych doniesień na temat zamówień w przemyśle).
O 14:30 nastąpi publikacja tzw. payrollsów - amerykańskich danych z rynku pracy, a konkretniej zmiany zatrudnienia w sektorach: prywatnym i pozarolniczym. Poznamy także stopę w Stanach. Podobne dane (poziom bezrobocia i zmianę zatrudnienia) przedstawią Kanadyjczycy.
Adam Witczak
Menu
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 2401 gości