Sprzedaż w Niemczech, produkcja w Chile
- Utworzono: czwartek, 28, marzec 2013 05:15
Nie można powiedzieć, by wczorajsze dane napawały przesadnym optymizmem. Odczyt dynamiki PKB Francji wpisał się w przewidywania, a to oznacza, że w IV kwartale ubiegłego roku nastąpił spadek o 0,3 proc. w relacji kwartalnej, spadło wypadły wyniki sprzedaży detalicznej w Hiszpanii i Włoszech, nawet w Szwajcarii niezbyt dobrze zaprezentował się indeks instytutu KOF. Czy dzisiejszy dzień okaże się lepszy?
Sprawdźmy, co nas czeka, jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne. Wpierw jednak zauważmy, że znamy już odczyt na temat sprzedaży detalicznej w Japonii (za luty), albowiem zaprezentowany został on krótko przed godziną pierwszą w nocy. Po styczniowym spadku o 1,1 proc. w relacji rocznej najnowszy wynik to -2,3 proc., a więc kolejna redukcja.
O godzinie 8:00 analogiczny odczyt, tj. dynamikę sprzedaży w lutym, przedstawią Niemcy. W styczniu wzrosła ona o 3,1 proc. m/m oraz o 2,4 proc. r/r. Aktualna prognoza mówi o spadku o 1 proc. w relacji miesięcznej, co oznaczałoby wzrost o 0,4 proc. w stosunku do lutego roku ubiegłego.
Godzinę później, o 9:00, przekonamy się, czy w lutym zmieniła się stopa bezrobocia na Węgrzech (ostatnio wynosiła 11,2 proc.), a także, jak ukształtowała się inflacja PPI na Słowacji. W Polsce pojawi się natomiast Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC. Bezrobocie w Niemczech poznamy tuż przed godziną 10:00 (poprzedni odczyt to 6,9 proc.).
O 13:00 czeski bank centralny zdecyduje, czy zmienić stopę procentową (obecnie wynosi ona w tym kraju 0,05 proc.), zaś o 13:30 poznamy dynamikę PKB Stanów Zjednoczonych za IV kwartał roku ubiegłego. Będzie to odczyt końcowy. Równolegle pojawią się informacje na temat tygodniowej liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także doniesienia z Kanady (inflacja PPI za luty).
O godzinie 14:00 przedstawione będą odczyty z dalekiego Chile (stopa bezrobocia oraz produkcja przemysłowa - jej dynamika), zaś trzy kwadranse później wracamy do USA, gdzie pojawi się wynik indeksu Chicago PMI za marzec (poprzednio 56,8 pkt).
Kamil Kiermacz
Menu
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5835 gości