Sprzedaż na Wyspach, koniunktura w Polsce
- Utworzono: środa, 22, maj 2013 05:05
Dziesięć minut przed drugą w nocy poznaliśmy dane na temat kwietniowego handlu zagranicznego w Japonii. Bilans wyniósł prawie -880 mld jenów, eksport wzrósł o 3,8 proc. r/r, a dynamika importu wyniosła 9,4 proc. r/r.
Również w nocy naszego czasu, o 2:30, pojawił się majowy odczyt indeksu zaufania konsumentów z Australii (-7 proc.). Kolejnym istotnym momentem w kalendarium będzie bilans płatniczy Strefy Euro, który poznamy o 10:00. Pół godziny później Bank of England zaprezentuje protokół ze swojego ostatniego posiedzenia, równolegle pojawią się informacje na temat dynamiki sprzedaży detalicznej na Wyspach. Będą to dane za kwiecień - przypomnijmy, że w lutym spzedaż spadła tam o 0,7 proc. m/m, a zarazem o 0,5 proc. r/r. Teraz prognozy mówią o poziomach 0,0 proc. m/m i 2,0 proc. r/r.
W południe Confederation of British Industry przedstawi rezultat ankiety miesięcznej - tj. wskaźnik zamówień, obrazujący, czy ilośc zamówień w przemyśle wzrosła czy też spadła w badanym okresie.
Co się tyczy naszego kraju, to o 14:00 GUS przedstawi pakiet wskaźników koniunktury gospodarczej - w budownictwie, handlu, przemyśle i usługach. Pół godziny później poznamy sprzedaż detaliczną w Kanadzie (jej dynamikę). O 20:00 w USA ukaże się protokół z posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który być może pozwoli nam lepiej ocenić, jak przedstawiają się perspektywy kontynuacji lub wygaszania QE3. Wczoraj William Dudley, prezes nowojorskiego oddziału Fed, stwierdził, że na razie nie wiadomo jeszcze, jak zmieniany będzie program QE3, a fakt ten wynika głównie z niejasnych perspektyw amerykańskiej gospodarki. Dudley obawia się sposobu, w jaki rynki finansowe mogłyby zareagować na zmianę polityki przez Fed.
Kamil Kiermacz
Menu
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5739 gości