„Amerykański” tydzień
- Utworzono: poniedziałek, 28, październik 2013 11:46
W rozpoczynającym się dziś tygodniu uwaga rynków, z perspektywy oczekiwanych danych, skupiona będzie niemal tylko na gospodarce Stanów Zjednoczonych. Tydzień ten może dać nam potencjalnie wiele odpowiedzi na pytania co do terminu oczekiwanego pierwszego ograniczenia QE3 oraz jak według Rezerwy Federalnej wygląda stan amerykańskiej gospodarki po październikowym shutdownie. Dane z USA będą także ciekawe z punktu widzenia sytuacji na najważniejszych para walutowych takich jak EURUSD czy GBPUSD, które wydają się dość mocno wykupione patrząc szczególnie na rynek stopy procentowej.
Kalendarz na ten tydzień
Już dziś poznamy odczyt opóźnionych przez shutdown wrześniowych danych o produkcji przemysłowej w USA. Rynek oczekuje jej wzrostu o 0,4% m/m, podobnie jak w sierpniu. Jutro opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej we wrześniu oraz indeks Conference Board (oczekiwania odpowiednio to +0,1% m/m i 75,3 pkt.).
Kulminacja tego tygodnia będzie oczywiście środa z raportem ADP, danymi o inflacji i komunikatem FOMC po dwudniowym posiedzeniu. Raport ADP (konsensus: 150 tys.) jest wstępem do przyszłotygodniowych rządowych danych z rynku pracy. Poza tym tego dniach poznamy odczyt inflacji CPI we wrześniu, która wg prognoz nie uległa zmianie w stosunku do sierpnia. No i wieczorem o godz. 19:00 opublikowany zostanie komunikat po posiedzeniu FOMC. Po posiedzeniu nie będzie tym razem konferencji, lecz inwestorzy z pewnością będą w treści komunikatu z nerwowością wyszukiwać informacji o tym, czy Ben Bernanke ostatecznie wstrzyma się z ograniczaniem QE3 w grudniu i czy FED podkreśli negatywny wpływ shutdownu na gospodarkę. Jeśli tak się stanie to nie można wykluczyć dalszych lekkich wzrostów na parach takich jak EURUSD i GBPUSD. Jeśli jednak FED zaskoczył by rynki nieoczekiwanie dość jastrzębiom retorykom to potencjał spadkowy na owych parach jest bardzo duży, zwłaszcza przy tak mocno wykupionym rynku.
W czwartek z kolei poznamy tradycyjnie kolejne dane o wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w USA oraz indeks Chicago PMI. W piątek podczas święta zmarłych w Polsce opublikowane zostaną finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu Chin, USA i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo z gospodarki Stanów Zjednoczonych poznamy także indeks ISM dla przemysłu.
Sezon wyników: Apple i spółki naftowe
W tym tygodniu poza danymi z USA inwestorzy czekają także na dzisiejszy raport Apple (po sesji na Wall Street) oraz na szereg wyników największych spółek naftowych w kolejnych dnaich, w tym Exxon Mobil, Shell, Chevron, Total i ConocoPhillips.
Na wykresach:
EURGBP, W1 – euro od końca września umacnia się względem funta. Ruch ten jest konsekwencją obrony dolnego ograniczenie w kanale spadkowym, gdzie
także znajdowała się ekspansja 100% mierzona dla poprzedniego spadku. Oznacza to, że dwie fale spadkowe są sobie równe, a to z kolei wskazuje na możliwość zakończenie korekty prostej ABC.
Zgodnie z klasycznymi założeniami po korekcie powinien powstać nowy impuls, a więc dopóki nie przebijemy 0,8350, to trend powinien być trendem wzrostowym.
W efekcie droga w okolice 0,8651 wciąż pozostaje otwarta, a dalszy opór
to dopiero górne ograniczenie w niebieskim kanale spadkowym.
Pszenica, D1 – wzrostowe odbicie na rynku pszenicy trwa z mniejszymi lub większymi korektami od połowy sierpnia. Dzięki temu cena pszenicy osiągnęła w ostatnich dniach najwyższe poziomy od czerwca, testując okolice 710 USD.
W tym miejscu oprócz lokalnego szczytu przebiega także górne
ograniczenie w niebieskim kanale wzrostowym, które skutecznie
zatrzymało popyt, przyczyniając się do powstania lokalnej konsolidacji / korekty.
Jeśli w najbliższym czasie byki nie zaatakują ponownie, to brak trwałego wyjścia nad 710 USD może skutkować spadkiem do dołka przy 677 USD.
Dział Analiz XTB
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5740 gości