Dobre nastroje wsparciem dla złotego
- Utworzono: wtorek, 28, sierpień 2018 11:50
Podczas wtorkowej sesji na pierwszym planie pozostają kwestie negocjacji handlowych, jednak warto pamiętać o serii publikacji z gospodarki amerykańskiej. Z rynku nieruchomości poznamy indeks cen domów S&P/Case-Shiller, wskaźnik aktywności gospodarczej Fed z Richmond oraz indeks zaufania konsumentów Conference Board. Wobec braku zapowiedzi bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych przez Powell’a w Jackson Hole oraz poprawy nastrojów na rynkach akcji (rynki chwilowo zapomniały o problemach Turcji i Włoch), waluta amerykańska pozostaje w fazie korekty. Indeks dolara koryguje wzrosty i obecnie kieruje się w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali tygodniowej, która wyznacza wsparcie w rejonie 94 pkt.
Początek tygodnia zaowocował umocnieniem złotego względem euro i dolara. Nasza krajowa waluta pozostaje pod wpływem czynników zza granicy. W przypadku dalszej deprecjacji dolara, para USD/PLN powinna kierować się w okolice wsparcia w postaci minimum z 31.VII. w okolicy 3,6400. EUR/PLN jak na razie broni wsparcia w postaci 200-okresowej średniej EMA w skali D1 na poziomie 4,2655. Dobre nastroje na rynkach pozostają wsparciem dla złotego.
USD/PLN
Notowania USD/PLN utrzymują się poniżej 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej oraz dolnego ograniczenia chmury ichimoku. Techniczny obraz rynku sprzyja dalszym spadkom w okolice dolnego ograniczenia szerszego zakresu wahań. Wcześniej jednak para musi poradzić sobie ze wsparciem w postaci minimum z 31.VII. w rejonie 3,6400 oraz geometrycznym poziomem wynikającym z 38,2% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z poziomu 3,3064.
EUR/USD
Od początku tygodnia EUR/USD zwyżkuje. Para zbliżyła się w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej, która jak na razie stanowi barierę dla strony popytowej. W przypadku wyjścia powyżej okrągłego poziomu 1,1700 para otworzy sobie drogę do wyższych poziomów cenowych w okolicy 1,1790, gdzie przebiega 200-okresowa średnia EMA w skali dziennej oraz lokalny szczyt z 9. VII. tego roku. W sytuacji odreagowania silnym wsparciem pozostają okolice 50-okresowej średniej EMA w rejonie 1,1600.
Komentarz przygotowała:
Anna Wrzesińska
Noble Securities S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5763 gości