Wzrost awersji do ryzyka
- Utworzono: czwartek, 11, październik 2018 11:35
Uwaga rynków będzie koncentrowała się dzisiaj na dwóch kwestiach - protokole z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego i inflacji CPI w USA. Przede wszystkim notatki ECB powinny być analizowane pod kątem oceny perspektyw inflacji bazowej i dynamiki wzrostu płac, a więc kluczowych czynników potrzebnych do określenia momentu zwrotnego jeśli chodzi o poziom stóp procentowych w strefie euro. Z kolei wrześniowy odczyt dynamiki cen konsumentów w USA będzie kluczowy dla kwestii kształtowania się oczekiwań odnośnie kolejnych podwyżek stóp procentowych przez Fed. Konsensus rynkowy zakłada, że inflacja CPI wyhamowała we wrześniu do 2,4% z 2,7% r/r, natomiast oczekiwany jest wzrost inflacji bazowej CPI do 2,3% z 2,2% r/r. Waluta amerykańska pozostaje od wczoraj słabsza. Główna para EUR/USD powróciła powyżej poziomu 1,1550, co może być początkiem kolejnego odreagowania ostatnich silnych spadków na tej parze, w czym pomocna była niewątpliwie krytyka działań Fed przez Trump’a słowami "Fed oszalał".
Na rynku krajowym złoty pozostaje nieco słabszy pod wpływem spadku apetytu na bardziej ryzykowne aktywa. Nasza krajowa waluta w dalszym ciągu będzie pozostawała pod wpływem impulsów zza granicy. Dziś z Polski zostaną opublikowane jedynie dane o handlu zagranicznym. EUR/PLN zbliża się w okolice linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych, która aktualnie wyznacza opór w rejonie 4,3240. Z kolei słabszy sentyment do dolara pomógł w powrocie kursu USD/PLN poniżej okrągłego poziomu 3,7400.
EUR/USD
EUR/USD powrócił wczoraj powyżej okrągłego poziomu 1,1500 i kontynuował wzrosty. Do tej pory notowaniom udało się przetestować okolice 1,1570, jednakże najbliższą barierę dla strony popytowej na tej parze wyznaczają okolice 50-okresowej średniej EMA w skali D1, która obecnie przebiega na poziomie 1,1600. Istotne wsparcie wyznacza minimum z 9.X. na poziomie 1,1431.
USD/JPY
Wzrost awersji do ryzyka pogłębił spadki na USD/JPY. Wczoraj notowaniom udało się zejść poniżej 50-okresowej średniej EMA w skali dziennej oraz geometrycznego poziomu w postaci 23,6% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z okolic 104,60 jenów za dolara. W przypadku pogłębienia spadków notowania powinny kierować się w rejon 100-okresowej średniej EMA w skali D1 na poziomie 111,55. Silnym oporem pozostają okolice 113,15.
Komentarz przygotowała:
Anna Wrzesińska
Noble Securities S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5749 gości