Pary z JPY w centrum uwagi
- Utworzono: czwartek, 03, styczeń 2019 11:35
Podwyższona awersja do ryzyka sprzyjała umocnieniu walucie amerykańskiej, która jest uznawana za jedną z bezpiecznych przystani w okresie zwiększonej niepewności na rynku. Jednakże królem parkietu walutowego okazał się jen. Na parach z nim związanych w czasie sesji azjatyckiej miał miejsce tzw. flash crash, za którego przyczynę uznawana jest niższa płynność spowodowana brakiem handlu w Japonii, a także obniżenie przychodów przez Apple w związku z obawami o kondycję chińskiej gospodarki. W przeciągu dosłownie kliku minut para USD/JPY zanurkowała z okolic powyżej 108,00 do nieco poniżej 105 jenów za dolara, EUR/JPY testował okolice 119,90, natomiast AUD.JPY zniżkował do poziomów po raz ostatni widzianych w V.2009 roku.
EUR/USD powrócił wczoraj do spadków, a skala osłabienia euro względem dolara doprowadziła ponownie kurs głównej pary w rejon dolnego ograniczenia ostatniego zakresu wahań i okrągłego poziomu 1,1300. W świetle utrzymującej się niepewności na rynkach oraz w obliczu pojawiających się oczekiwań na wyhamowanie skali podwyżek stóp procentowych w USA, na EUR/USD może utrzymywać się trend boczny.
USD/PLN
USD/PLN na skutek silnej aprecjacji dolara wczoraj powrócił w okolice maksimów lokalnych z XI-XII.2018 r. Okolice oporu w rejonie 3,8120/30 zostały jak na razie wybronione, co dziś skutkuje lekkim odreagowaniem wczorajszych wzrostów. Najbliższe wsparcie wyznacza 50-okresowa średnia EMA w skali dziennej na poziomie 3,7660. Silnym wsparciem pozostaje rejon 3,7280, gdzie znajdują się lokalne dołki zbiegające się z 50% zniesienia całości impulsu wzrostowego z poziomu 3,6195.
GBP/USD
GBP tracił wczoraj silne na wartości względem dolara. Jednego dnia na GBP/USD zostały zanegowane mozolne wzrosty z ostatnich kilkunastu dni. Para znalazła się na poziomach po raz ostatni obserwowanych w IV.2017 ustanawiając minimum dzienne poniżej poziomu 1,2440. Dziś kurs odreagowuje wczorajsze spadki i celem tych wzrostów mogą okazać się zbiegające linie kijun i tenkan, które wyznaczają najbliższy opór na poziomie 1,2625. W skali dziennej para utrzymuje się poniżej kluczowych średnich kroczących EMA (50-, 100- i 200-okresowej) oraz dolnego ograniczenia chmury ichimoku, co w dalszym ciągu sprzyja stronie podażowej na GBP/USD.
Komentarz przygotowała:
Anna Wrzesińska
Noble Securities S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 4007 gości