Podwyżki na stacjach wyhamowały
- Utworzono: czwartek, 03, lipiec 2014 09:18
Po ubiegłotygodniowym gwałtownym wzroście cen paliw kierowcy przed kolejną wizytą na stacji mogli być pełni obaw. Na szczęście przełom czerwca i lipca nie przyniósł dalszych istotnych podwyżek. Koszty tankowania zmieniły się nieznacznie, a spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach daje uzasadnioną nadzieję na to, że przynajmniej w najbliższych dniach drożej nie będzie.
Na początku lipca za litr Pb95 płacimy w Polsce tyle samo co przed tygodniem - średnio 5,49 PLN. Litr diesla podrożał o grosz i jego średnia ogólnopolska cena to obecnie 5,37 PLN . Zaskakującą obniżkę zanotował za to autogaz, który potaniała o jeden grosz do poziomu 2,40 PLN/l, jednak kierowcy tankujący to paliwo powinni się przygotować na to, że w drugiej połowie wakacji będą sięgać zdecydowanie głębiej do kieszeni.
W tym tygodniu najtaniej podstawowe paliwa mogą kupować kierowcy na Śląsku, gdzie zanotowane przez nas średnie ceny to 5,43 PLN/l za benzynę bezołowiową 95 i 5,25 PLN za litr oleju napędowego. Sama stolica regionu śląskiego jest też miastem wojewódzkim z najniższymi cenami diesla ze średnią na poziomie 5,23 PLN/l. Benzyna bezołowiowa 95 jest za to najtańsza w Lublinie, gdzie średnio kosztuje 5,43 PLN/l.
W zdecydowanie gorszych nastrojach mogą być za to kierowcy w Szczecinie. To miasto w zestawieniu wszystkich wojewódzkich stolic wypada jako najdroższe. Tankujący w stolicy zachodniopomorskiego płacą średnio 5,66 PLN za litr 95-oktanowej benzyny i 5,54 PLN za litr oleju napędowego. Drogo jest też w całym regionie, który ma rekordowo wysokie ceny paliw. Zatankowanie litra 95-oktanowej benzyny w województwie zachodniopomorskim to średnio wydatek rzędu 5,57 PLN/l. Nieco tańszy jest olej napędowy, który kosztuje 5,45 PLN/l.
Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5764 gości