Gaz w górę - diesel w dół
- Utworzono: środa, 21, sierpień 2013 15:21
Ten tydzień przynosi nam interesujące zmiany na rodzimych stacjach paliw - pytanie, które się nasuwa brzmi: "czy obniżki dla paliw tradycyjnych" mogą skończyć się wraz z wakacjami?
W tym tygodniu średnia cena benzyny 95 wyniosła 5,58 zł/l, a więc o 1 grosz mniej niż w zeszłym, tygodniu. Zdecydowanie wyraźniej zarysowała się zmiana cen oleju napędowego - 5,54 zł/l to aż o cztery grosze mniej niż tydzień temu. Nie znaczy to jednak, że obniżki mogą jeszcze potrwać. W przypadku rynku paliw tradycyjnych prawdopodobne jest bowiem odbicie w górę za sprawą sytuacji międzynarodowej. Obniżki w cenach hurtowych, jakich byliśmy świadkami w ostatnich paru dniach, już zostały raczej przez stacje odzwierciedlone.
W wynikach badania dla autogazu mamy do czynienia z podwyżką, która od pewnego czasu wisiała już w powietrzu - cena o 6 gr wyższa i wynosząca 2,32 zł/l jest pokłosiem zmian w sektorze hurtu i dostaw do stacji i pierwszym w te wakacje poważnym ruchem stacyjnego detalu w górę.
W przypadku rozkładu geograficznego najtaniej wypada tankowanie w Wielkopolsce - benzyna kosztuje tam 5,54 zł/l oraz na Śląsku Opolskim, gdzie litr diesla to koszt 5,47 zł/l. Najdroższe są w wtym tygodniu województwa mazowieckie i świetokrzyskie (w pierwszym Pb95 po 5,63 zł/l, a w drugim ON po 5,60 zł/l).
Najtańszą spośród stolic wojewódzkich jest Opole z benzyną po 5,56 zł/l i dieslem po 5,44 zł/l. W Olsztynie natomiast najdroższy w Polsce jest litr benzyny - 5,69 zł/l. O grosz taniej trzeba średnio zapłacić za litr ON w Warszawie.
Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5751 gości