Adam Maciejewski i Paweł Czupryna powołani w skład Rady Dyrektorów Aquis Exchange
- Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2013 11:39
Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW, i Paweł Czupryna, Doradca Prezesa Zarządu GPW, zostali powołani w skład Rady Dyrektorów Aquis Exchange.
Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW, i Paweł Czupryna, Doradca Prezesa Zarządu GPW, weszli w skład Rady Dyrektorów Acquis Exchange, wielostronnej platformy obrotu (Multilateral Trading Facility, MTF), która planuje uruchomienie pan-europejskiego rynku obrotu akcjami.1
W sierpniu 2013 r. warszawska giełda i Aquis Exchange zawarły porozumienie o długoterminowej współpracy i partnerstwie. Zgodnie z umową GPW zakupi pakiet akcji Aquis Exchange, dający prawo do 30% głosów na walnym zgromadzeniu Aquis Exchange, prawo do 30% udziału w zyskach spółki oraz prawo do powołania dwóch swoich reprezentantów w skład Rady Dyrektorów spółki.
- Partnerstwo biznesowe GPW z Aquis Exchange opiera się na solidnych, dobrze przemyślanych fundamentach. Nasza współpraca ma na celu tworzenie obustronnie korzystnych innowacji na europejskich rynkach kapitałowych. – powiedział Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
- Cieszę się z powołania do Rady Dyrektorów Aquis Exchange. Spółka posiada znakomity zespół i innowacyjny model biznesowy, który będzie służyć naszym klientom i wspomagać rozwój branży. – powiedział Paweł Czupryna, Doradca Prezesa Zarządu GPW.
Adam Maciejewski
Adam Maciejewski, Prezes Zarządu GPW S.A., jest również Przewodniczącym Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii S.A. i BondSpot S.A. Poza działalnością biznesową zaangażowany jest w szereg inicjatyw edukacyjnych – jest Przewodniczącym Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego im. Lesława A. Pagi, członkiem Rady Ekspertów Gospodarczych Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, należy do Konwentu Politechniki Warszawskiej. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i autorem licznych publikacji.
Paweł Czupryna
Paweł Czuryna jest Doradcą Prezesa Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Wcześniej pracował w wiodących europejskich bankach inwestycyjnych, w tym w Barclays Capital, Deutsche Bank i Raiffeisen Centrobank, gdzie odpowiadał za sprzedaż i działalność handlową na rynku kapitałowym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz zarządzanie projektami. Ukończył studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.
_______________
1 Aquis Exchange oczekuje na zgodę brytyjskiego nadzoru – FCA na prowadzenie działalności jako MTF.
***
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW prowadzi także rynki obligacji: Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz BondSpot – rynek obligacji skarbowych. GPW prowadzi również szybko rozwijające się rynki towarowe (Towarowa Giełda Energii). Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl
Aquis Exchange
Aquis Exchange, która wystąpiła o zgodę brytyjskiego urzędu nadzoru FTA na działalność jako MTF, powstała w październiku 2012 r. w celu prowadzenia paneuropejskiej platformy obrotu papierami wartościowymi oraz opracowania i rozwijania systemu transakcyjnego. Celem Aquis Exchange jest przemodelowanie europejskiego rynku obrotu poprzez wprowadzenie opłat abonamentowych i innowacyjnych rodzajów zleceń. Aquis Exchange zamierza stworzyć konkurencję na rynku, a tym samym obniżyć koszty transakcyjne.
Opłaty za dostęp do Aquis Exchange funkcjonują w oparciu o model podobny do stosowanego w branży telekomunikacyjnej. Celem jest zwiększanie uczestnictwa wszystkich rodzajów profesjonalnych firm zawierających transakcje. Użytkownicy będą regulować opłaty w zależności od generowanej ilości komunikatów, a nie w oparciu o wartość akcji będących przedmiotem transakcji. W zależności od poziomu użytkowania stosowane będą różne widełki cenowe. W przypadku małych firm, które zwykle tracą ze względu na strukturę cennika istniejących giełd, stosowane będą opłaty za niski poziom użytkowania. Na drugim krańcu struktury cennika znajdą się wyższe kategorie cenowe o nieograniczonym poziomie użytkowania (z zastrzeżeniem polityki uczciwego wykorzystania).
GPW
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5844 gości