Berlusconi na włosku
- Utworzono: wtorek, 08, listopad 2011 10:10
Tym samym na rynku walutowym odnotowujemy względny spokój. EUR/USD spadło wczoraj do 1,3750 po tym jak odbyła się próba przebicia poziomu 1,3800. Z kolei dziś rano eurodolar porusza się w bardzo wąskim zakresie, nie przekraczającym 40 pipsów. Wydaje się, że podczas dzisiejszej sesji na rynkach europejskich możliwe jest testowanie kolejny raz oporu na poziomie ponad linią 50 proc. zniesienia Fibonacciego (1,3840) trendu spadkowego, a następnie powrót w okolice poziomu 1,36. Takie zachowanie zdaje się również potwierdzać dzisiejsze przebicie 50 okresowej średniej kroczącej.
Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest bardzo ubogi. O godzinie 8:00 poznaliśmy dane dotyczące handlu zagranicznego Niemiec, we wrześniu. Nieoczekiwanie odnotowano wzrost eksportu do poziomu 0,9 proc. m/m przy jednoczesnej rewizji zeszło miesięcznych odczytów do poziomu 3,2 proc. Z kolei import odnotował spadek z -0,1 porc. w sierpniu do -0,8 proc. we wrześniu. O godzinie 10:30 poznamy również wyniki produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, której konsensus zakłada spadek produkcji przemysłowej o 0,1 pkt. proc. do poziomu 0,1 proc. m/m, przy jednoczesnym wzroście przetwórstwa przemysłowego o 0,4 pkt. proc. do poziomu również 0,1 porc. m/m.
Polski złoty podobnie jak indeksy giełdowe wczoraj wieczorem nie odnotował poważnych wahań nastrojów. Rano kurs EUR/PLN wciąż utrzymywał się w skonsolidowanym przedziale 4,3580 - 4,3690. Nasze dzisiejsze prognozy przewidują, że kurs EUR/PLN nie wyjdzie poza zakres 4,35 – 4,41. Równie wyraźny trend boczny obrał z rana kurs USD/PLN mieszczący się w przedziale 3,16 - 3,18. Inwestorzy będą oczekiwać na rozstrzygnięcia na scenie politycznej we Włoszech, jak również w Grecji. Wydaje się także, że inwestorzy na rodzimym rynku również wyczekują na dzisiejsze rozpoczęcie posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, której decyzję w sprawię stóp procentowych poznamy w środę. Prognozy rynkowe zakładają pozostawienie wysokości stóp procentowych w listopadzie na niezmienionym poziomie (4,5 proc.). Przyczyną do dyskusji o ewentualnej obniżce stóp proc. w Polsce może stać się powiększający się dysparytet w porównaniu do ich wysokości w strefie euro.
Sporządzili:
Mariusz Zielonka
Grażyna Mendrych
DM TMS Brokers SA
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 4141 gości