Podsumowanie FMC Managment
- Utworzono: środa, 16, luty 2011 14:50
Dzisiejsze przedpołudnie na rynku głównej pary walutowej upłynęło pod znakiem niewielkich wahań. Dobre nastroje w sesji azjatyckiej, kontynuowane rano na otwarciu w Europie pozwoliły umocnić się wspólnej walucie do poziomu 1,3570. Jednak obawy o dzisiejszą aukcję bonów portugalskich, która w dużej mierze zadecyduje o powodzeniu jutrzejszej sprzedaży dłużnych papierów wartościowych Hiszpanii sprowadziły kurs EUR/USD w okolicach południa do wartości 1,3525. Z drugiej strony wczorajsze udane aukcje greckich i hiszpańskich papierów dłużnych dają nadzieje na udaną sprzedaż. Na osłabienie wspólnej waluty miały po części wpływ także gorsze dane z Wysp Brytyjskich dotyczące wzrostu liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także niezbyt dobre informacje płynące z raportu Centralnego Banku Anglii.
Większe ruchy na głównej parze będziemy mogli zaobserwować po południu kiedy na rynek napłyną istotne dane z amerykańskiej gospodarki.
Spadki eurodolara po porannym wzroście przełożyły się na notowania par złotowych. Większy wpływ miało to na notowania pary USD/PLN, która w południe osiągnęła wartość 2,8950. W stosunku do drugiej waluty złoty okazywał więcej siły i jej kurs o godzinie 12:00 oscylował wokół poziomu 3, 9155. Na dzisiejsze osłabienie złotego miała także wpływ wczorajsza wieczorna wypowiedź Elżbiety Chojnej-Duch, członkini RPP, która wyraziła pogląd, że silny wzrost inflacji do poziomu 3,8% r/r nie jest aż tak bardzo zaskakujący, by mógł przesądzić o podwyżce stóp. W kontekście tej wypowiedzi na znaczeniu mogła zyskać dzisiejsza publikacja danych na temat przeciętnego wynagrodzenia, którego wzrost może dać sygnał do pojawienia się na horyzoncie efektu drugiej rundy
Błażej Kędzierski
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 2592 gości