Możliwość wiekszej realizacji zysków z akcji
- Utworzono: piątek, 20, styczeń 2012 12:32
Wszystko wskazuje na to, że kończący się tydzień dla inwestujących na warszawskim parkiecie będzie najlepszy w tym roku. Po 3 tygodniach, które nie przynosiły praktycznie żadnych zmian, WIG poszedł w górę o około 3%.
Wszystko za sprawą wzrostu globalnego apetytu na ryzyko. Na świecie sprzyjały doniesienia związane z wynikami amerykańskich spółek za IV kwartał, które w większości nie rozczarowują, a w wielu wypadkach wypadają lepiej od oczekiwań. Kolejnymi przykładami są IBM oraz Microsoft. Jednocześnie jednak obie te firmy przekroczyły dość nieznacznie prognozy, pokazując, że nie jest już tak łatwo, jak w poprzednich kwartałach osiągać rezultaty, jakie były zapowiadane zanim zaczęto obniżać prognozy.
Wymowny jest styczniowy odczyt indeksu PMI dla chińskiego przemysłu. Poprawa, jaka nastąpiła była symboliczna. Wskaźnik podniósł się z 48,7 pkt do 48,8 pkt i kolejny miesiąc pozostał w obszarze wskazującym na spowolnienie w tej sferze gospodarki. Odczytywanie tych danych przez inwestorów nie jest jednoznaczne - z jednej strony widzą, że poprawa koniunktury gospodarczej nie będzie łatwa, z drugiej strony, zwiększają się nadzieje na luzowanie polityki pieniężnej w Chinach, co jest pozytywnie odbierane.
Dziś kolejne grudniowe dane z naszej gospodarki. Poznamy inflację bazową oraz wskaźniki koniunktury GUS. Produkcja przemysłowa oraz budowlano-montażowa wypadły pozytywnie, kompensując obrazowi naszej gospodarki niskie tempo wzrostu realnego funduszu płac.
Popołudniowym wydarzeniem będzie publikacja wyników za ostatnie 3 miesiące 2011 r. przez General Electric, firmę traktowaną jako amerykańska gospodarka w pigułce ze względu na wszechstronność działalności. Zapewne to zdecyduje o tym, czy na koniec tygodnia pojawi się większa realizacja zysków z akcji.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Styczniowy PMI dla chińskiego przemysłu pokazuje, że o poprawę koniunktury gospodarczej nie będzie łatwo
Liczba rozpoczętych budów w USA w grudniu tonuje nadzieje na szybkie odrodzenie tamtejszego rynku mieszkaniowego
Rynki nieruchomości
Kolejne dane z brytyjskiego rynku mieszkaniowego wskazują na utrzymującą się na nim presję cenową. Wskaźnik Knight Frank/Markit HPSI spadł w tym miesiącu 19. raz z kolei. Tempo zniżki było podobne jak w grudniu. Około 5% gospodarstw domowych wskazywało na wzrost bieżących cen, a około 19% na ich spadek. Wskaźnik ukształtował się na poziomie 43,2 pkt wobec 43,3 pkt w grudniu. 50 pkt oznacza utrzymanie się cen na niezmienionym poziomie. Pogorszyło się również postrzeganie cen w perspektywie najbliższych 12 miesięcy. Wskaźnik je obrazujący obniżył się z 49,7 pkt do 49,3 pkt. Pierwszy raz od maja 2010 r. zdarzyło się, że ten wskaźnik 2 kolejne miesiące pozostawał poniżej 50 pkt.
Pewne rozczarowanie przyniosły grudniowe dane o liczbie rozpoczętych budów w USA w grudniu. Doszło do spadku o 4,1% w porównaniu z listopadem. Do regresu przyczyniło się przede wszystkim budownictwo wielorodzinne. Liczba wydanych pozwoleń na budowę prawie zmieniła się symbolicznie.
Od dewelopera
Firma OPB Development wprowadza do swej oferty dwie nowe inwestycje mieszkaniowe realizowane na terenie Ostródy. Pierwsza z nich to budynek „Willa Perła” zlokalizowany przy ul. Mickiewicza, w której znajdzie się 12 mieszkań o powierzchni od 49,67 do 76,10 m kw. Do każdego mieszkania przynależy garaż mieszczący się na poziomie 0. Druga inwestycja o nazwie "Kameralny" powstanie przy ul. Racławickiej, gdzie powstanie budynek z 23 mieszkaniami o pow. od 35,29 do 71,80 m kw. Do wszystkich lokali przynależeć będą miejsca postojowe w hali garażowej na poziomie -1.
Zespół analiz
Home Broker
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5718 gości