WRACA APETYT NA RYZYKO
- Utworzono: wtorek, 27, marzec 2012 13:09
Coraz większy „zgryz” mogą mieć inwestorzy na rynkach finansowych obserwując bardzo dużą odporność amerykańskiego parkietu na słabsze od spodziewanych doniesienia gospodarcze, jakich w ostatnim czasie było sporo.
Wczoraj w zwyżce notowań nie przeszkodziły ani nieco słabsze od prognozowanych dane o aktywności przemysłu w regionie Dallas, ani mniejsza od zapowiadanej liczba podpisanych umów kupna domów, ani też wskaźnik aktywności przemysłu opracowywany przez regionalny oddział Fed z Chicago. Inwestorzy skupili się na sygnałach ze strony Bena Bernanke o gotowości do dalszego ilościowego luzowania polityki pieniężnej. Co prawda nie była to pierwsza w ostatnim czasie taka deklaracja, ale w atmosferze optymistycznego nastawienia inwestorów wystarczyła, by podbić notowania do nowych tegorocznych maksimów. Pozytywnie interpretowano również doniesienia z Niemiec, gdzie nieco lepiej od prognoz wypadł marcowy indeks Ifo, obrazujący oceny koniunktury przez tamtejszych przedsiębiorców. W cień odszedł strach przed nasileniem się problemów Hiszpanii, który w poprzednich dniach był obecny wśród inwestorów.
Dziś wszelki strach ustępuje i inwestorzy windują notowania ryzykownych aktywów. Znów zyskują akcje, surowce oraz waluty i obligacje z rynków wschodzących. Nasz WIG odrabia praktycznie wszystkie straty z poprzednich dni i znów podchodzi do silnego oporu, jakim jest szczyt z końca sierpnia minionego roku. Coraz bardziej realne staje się jego pokonanie, co ostatecznie pozwoliłoby mówić o zmianie średniookresowej tendencji na zwyżkową.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Słabsze od spodziewanych dane gospodarcze nie są w stanie popsuć na rynkach akcji nastrojów na dłużej, co pokazuje, że koniunktura na nich jest wciąż dobra
Lutowa liczba podpisanych umów kupna domów w USA pozwala liczyć na dalsze stabilizowanie się sytuacji na amerykańskim rynku mieszkaniowym
Rynki nieruchomości
Liczba podpisanych umów kupna domów w lutym spadła w USA o 0,5% w porównaniu z pierwszym miesiącem tego roku. W skali roku mieliśmy wzrost o 14%. Aktywność w zakresie podpisywania umów kupna domów jest w Stanach Zjednoczonych na poziomach najwyższych od 2 lat. Te dane są po sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także pierwotnym, kolejnymi, które nie sprostały oczekiwaniom ekonomistów. Zostały potraktowane raczej jako potwierdzenie stabilizowania się warunków rynkowych niż trwałej poprawy.
Z analiz Savills i Rightmove wynika, że w najbliższych 5 latach potrzebne będzie w Wielkiej Brytanii około 200 mld funtów na inwestycje w mieszkania na wynajem. Przyczyną takiego stanu rzeczy są oczekiwania na zmniejszenie się odsetka gospodarstw domowych posiadających własne mieszkanie. W kolejnych 5 latach koszty wynajmu mogą podnieść się o 20%, z tego o 3% w tym roku. W Wielkiej Brytanii jest 4,8 mln mieszkań wynajmowanych przez prywatnych właścicieli. Czynsze uzyskiwane z tego tytułu generują 48 mld funtów dochodu. Do 2016 r. ta wartość może zwiększyć się do 70 mld funtów.
Od dewelopera
Stan zaawansowania prac budowlanych na Osiedlu Symfonia realizowanego przez SABE Investments osiągnął 64%. Inwestycja jest realizowana przy ul. Jana Kazimierza 1/29 na warszawskiej Woli. Aktualnie trwa montaż podtynkowej mieszkaniowej instalacji elektrycznej i teletechnicznej na wszystkich budynkach, zakończono montaż pionów kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz ciągów wentylacji mechanicznej mieszkań w całym obiekcie, na wszystkich budynkach prowadzone są prace elewacyjne związane z ociepleniem i kolejnymi warstwami elewacji lekkiej - mokrej. Planowany termin zakończenia prac: I kw. 2013 roku.
Zespół analiz
Home Broker
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5782 gości