Gorsze prognozy dla kredytów hipotecznych w Polsce
- Utworzono: czwartek, 28, czerwiec 2012 08:42
Spekulacje o tym, że Chiny mogą wdrożyć bardziej aktywną politykę wspierania wzrostu gospodarczego, o czym pisała jedna z tamtejszych gazet, przyczyniają się do poprawy klimatu na rynkach ryzykownych aktywów.
W dalszym ciągu jednocześnie uwaga inwestorów skupia się na domysłach związanych z tym, co może dziać się na rozpoczynającym się jutro szczycie europejskim. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o to, na ile Niemcy będą skłonne złagodzić swoje stanowisko w sprawie restrykcyjnego podejścia do oszczędności i niechęci do euroobligacji. Twarde wypowiedzi Angeli Merkel przed szczytem w obu tych kwestiach trzeba traktować w kategoriach stanowiska negocjacyjnego Niemiec z resztą coraz bardziej zjednoczonych krajów przedstawiających pomysły na wspólną odpowiedzialność za zobowiązania i chcących mocniej wspierać wzrost gospodarczy.
Wszystko wskazuje, że najbliższy szczyt po raz kolejny nie będzie stanowić przełomu w walce z kryzysem na Starym Kontynencie, ale jednocześnie jest szansa na komunikaty pozwalające wierzyć w dogadanie się państw europejskich w dalszej przyszłości. Eskalacja kryzysu nikomu nie jest na rękę, także Niemcom. Informacje z dzisiejszego spotkania Merkel—Hollande powinny wspierać takie myślenie.
Mimo wciąż pojawiających się niepokojących danych gospodarczych na świecie (wczoraj słabiej od oczekiwań wypadły w USA czerwcowe indeks nastrojów konsumentów oraz indeks aktywności przemysłu regionalnego oddziału Fed z Richmond) jest więc szansa na podtrzymanie dobrych nastrojów na rynkach. Podawane dziś dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku w USA nie powinny ich popsuć.
HOME BROKER ZWRACA UWAGĘ:
Najbliższy szczyt europejski nie będzie zapewne żadnym przełomem w walce z kryzysem, ale jest szansa, że podtrzyma nadzieje na jego przezwyciężenie
W czerwcu poprawiła się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych w Polsce
Rynki nieruchomości
Z najnowszej ankiety Pengab, przeprowadzanej wśród bankowców, wynika że w czerwcu poprawiła się sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Na wzrost w tym względzie wskazało 44% placówek, o 5 pkt proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Spadek odnotowano w 13% przypadków, o 2 pkt proc. mniej. Tym samym wskaźnik netto podniósł się o 6 pkt, do 30 pkt. Nie udało się jednak przekroczyć tegorocznego maksimum zanotowanego w kwietniu na poziomie 32 pkt. Natomiast trzeci kolejny miesiąc pogarszało się saldo prognoz dla kredytów hipotecznych. Wyniosło 43 pkt, czyli o 2 pkt mniej niż w maju i 12 pkt mniej niż w marcu, w którym mieliśmy najlepszy tegoroczny wynik. Wzrost kredytów hipotecznych oczekuje 50% placówek (spadek o 2 pkt proc.), a zniżki 7% (bez zmian).
Indeks S&P/Case Shiller, traktowany jako najbardziej wiarygodny miernik cen domów w USA, spadł w kwietniu o 1,9% w skali roku. To najniższe tempo zniżki od listopada 2010 r. Najbardziej ceny w dół poszły w Atlancie (17% w skali roku), najmocniej wzrosły w Phoenix (o 8,6%).
Od dewelopera
Ronson Development zakończył budowę pierwszego etapu inwestycji Impressio, zlokalizowanej u zbiegu ul. Blacharskiej oraz Rymarskiej we wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek. Projekt Impressio to kompleks sześciu budynków ze 190 mieszkaniami łącznie. W pierwszym etapie powstało 70 mieszkań w trzech budynkach połączonych podziemną halą garażową. Wprowadzenie do sprzedaży drugiego etapu inwestycji ze 120 mieszkaniami planowane jest z kolei w 2013 roku. 1, 2 i 3 pokojowe lokale mają pow. od 35 do 133 m kw. Generalnym wykonawcą I etapu osiedla była Karmar S.A.
Zespół analiz
Home Broker
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 5745 gości