Ogród Wyobraźni
- Utworzono: wtorek, 21, styczeń 2014 08:15
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza (nie tylko) Warszawiaków do Labiryntu Światła. Wspomniany Labirynt tworzy instalacja złożona z około 150 tys. kolorowych lampek rozmieszczonych w przestrzeni ogrodu wilanowskiego na powierzchni ponad 1000 mkw. Znajduje się ona w ogrodzie przy Oranżerii. Labirynt Światła jest znakomitą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Poprzez Labirynt Światła i działania, które mu towarzyszą, chcemy wprowadzić trochę kolorów oraz ciepła i ogrzać mroźne zimowe wieczory – podają organizatorzy pokazu.
Ogród Wyobraźni to kolejna, obok Labiryntu Światła ekspozycja prezentowana w wilanowskim ogrodzie. Składa się z przeszło 200 tys. kolorowych lampek, rozświetlających ogród północny, znajdujący się obok pałacu w Wilanowie. Światła, które ułożone są w barokowe wzory, współgrają z muzyką, tworząc razem niezwykły pokaz pobudzający naszą wyobraźnię. W Ogrodzie Wyobraźni pobrzmiewa m.in. „Kanon” Pachelbela, „Walc numer 2” Szostakowicza czy „Muzyka królewskich ogni sztucznych” Georga Friedricha Haendla.
Wspomnianym pokazom świetlnym towarzyszy wiele ciekawych wydarzeń. Warto wspomnieć chociażby o różnorodnych warsztatach artystycznych dla dzieci i dorosłych, czy mappingach wyświetlanych na fasadzie XVII-wiecznego pałacu. Mapping jest pokazem 3D łączącym światło, obraz i dźwięk. Wykorzystuje elementy architektoniczne pałacu, aby w ten sposób stworzyć nowy, wielowymiarowy obraz. Podczas mappingów elewacja budynku kilkakrotnie zmienia barwy i pojawiają się na niej niespodziewane kształty. Na 14 lutego zaplanowano walentynkowy pokaz światła i dźwięku, a na finałową prezentację tego typu organizatorzy zapraszają 15 marca.
W ramach Labiryntu światła przewidziano również spektakle, za sprawą których można się przenieść do magicznego świata bajek. Po każdym takim przedstawieniu można udać się do labiryntu i spróbować znaleźć w nim formy i motywy, które pojawiły się w spektaklu. Warto w tym miejscu wspomnieć o spektaklu „Alicja w krainie czarów”, albowiem historia małej dziewczynki, która przypadkiem została przeniesiona do magicznej krainy, stanowi inspirację dla wielu twórców sztuk teatralnych, oper, baletów i filmu. Utwór Lewisa Carrolla był również natchnieniem dla architektów Labiryntu Światła.
Wśród atrakcji zaplanowano także spacery przyrodnicze po parku wilanowskim, na które wyruszyć mogą całe rodziny. Wędrując, można poznać sposoby orientacji w terenie oraz nauczyć się rozpoznawać tropy i ślady zwierząt.
Agnieszka Nowakowska
Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
-
Popularne
-
Ostatnio dodane
Menu
O Finweb
ANALIZY TECHNICZNE
Odwiedza nas
Odwiedza nas 2393 gości